Опції зарахування

Незалежно від того, яким видом діяльності займається підприємство, виробляє продукцію, виконує роботи чи надає послуги, воно постійно застосовує такий показник як собівартість продукції (робіт, послуг). Питання підрахунку собівартості виробленої продукції завжди були і по цей час є одним з найважливіших як для цілей прийняття управлінських рішень, так і для визначення фінансового результату діяльності підприємства.

Вивчення дисципліни "Облік діяльності та управління витратами підприємств" передбачає опанування методологічних основ побудови калькуляційних систем обліку витрат фінансово-господарської діяльності промислового підприємства, набуття вміння розробляти та застосовувати на практиці системи управління витратами в загальній системі менеджменту, що визначаються особливостями галузевою приналежності підприємства, його технологічним рівнем, стадією життєвого циклу та стратегічними цілями, які воно ставить собі на меті на даному етапі розвитку. В ході вивчення дисципліни розглядаються питання: побудови ефективної системи формування центрів витрат підприємства, методи та процедури визначення вартості калькуляційної одиниці виробленої продукції на основі застосування Національних та Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку; формування інструментарію управління витратами; обґрунтування прийняття рішень оперативного та стратегічного рівнів управління інвестиційними проектами підприємства. Окремий розділ навчальної дисципліни присвячено процесу формування та впровадження бюджетів витрат та проведенні бюджетного аналізу.

Метою вивчення навчальної дисципліни "Облік діяльності та управління витратами підприємств" є формування системи знань та практичних навичок оцінки та аналізу витрат  господарчої діяльності та прийняття ефективних управлінських рішень на стратегічному та оперативному рівні спрямованих на їх оптимізацію з урахуванням цілей підприємства.

Для досягнення мети поставлені такі основні завдання:

- отримання методологічних основ побудови системи обліку та калькулювання витрат за центрами виникнення;

- оволодіння навичками впровадження та використання систем калькулювання (на одиницю продукції, попроцесної, позамовної) та управління витратами підприємства (Direct-Costing, Absorbtion-Costing, Standart-Costing);

- набуття вміння проведення CVP-аналізу та прийняття на його основі управлінських рішень;

- засвоєння основних принципів розробки бюджетів за всім циклом господарської діяльності;

- набуття вміння контролювати та аналізувати відхилень під час виконання бюджетів;

отримання знань щодо інструментарію та критеріїв обрання інвестиційних проектів( стратегічного та оперативного рівнів управління).

Об'єктом навчальної дисципліни "Облік діяльності та управління витратами підприємств" є економічна система та процеси, що відбивають різні аспекти прийняття управлінських рішень стосовно господарської діяльності виробничого підприємства.

Предметом вивчення  навчальної дисципліни "Облік діяльності та управління витратами підприємств" є методологічна та нормативна база відображення в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності витрат на виробництво і калькулювання собівартості продукції підприємств промисловості з подальшим забезпеченням оцінки рівня ефективності використання матеріальних, трудових та грошових коштів підприємства, використаних на виробництво продукції.

Професійні компетентності, які отримують студенти після вивчення навчальної дисципліни Облік діяльності та управління витратами підприємств":

- визначати елементи управлінського процесу та місце управлінського обліку як системи інформаційного забезпечення;

- засвоєння вміння ідентифікувати, оцінювати та класифікувати витрати підприємства в процесі господарської діяльності з позицій можливостей спрямування управлінського впливу;

- відображення в обліку витрат виробничої та господарської діяльності підприємств різних галузей;

- набуття навичок побудови системи калькулювання витрат унікальної для потреб певного підприємства;

- здатність розробляти та впроваджувати систему бюджетування за всіма рівнями;

- здатність аналізувати відхилення від виконання бюджетів та формувати систему управління витратами за слабкими сигналами;

- здатність обирати найбільш ефективну, для окремого суб’єкту господарювання, систему управління витратами;

- здатність обирати та використовувати найбільш ефективну, для окремого суб’єкту господарювання, систему управління витратами;

- здатність застосовувати моделі прийняття цінових рішень за умов невизначеності;

- засвоєння вміння застосовувати критеріальний відбір та визначати дійсні витратами за інвестиційними проектами.



Самореєстрація (Студент)