Навчальна дисципліна «Світові аналітичні та експертні центри дослідження міжнародних відносин» буде корисна здобувачам вищої освіти, які хочуть зв’язати свою професійну діяльність в сфері міжнародних відносин.
Розвиток та ефективне функціонування неурядових аналітичних центрів відкриває на сьогодні нові можливості та перспективи втілення основних шляхів державної політики, спрямованої на врахування найбільш значущих потреб та інтересів громадян. Ця проблема є надзвичайно актуальною для сучасної України, яка на сьогодні перебуває в кризових суспільно-політичних умовах і потребує розробки та налагодження ефективного механізму співпраці різних органів влади, інституцій, організацій, ЗМІ та громадськості з метою розбудови та втілення якісно нової системи демократичних цінностей.
Аналітичні центри (англ. мов. «think tanks» – мозкові центри, фабрики думки) – недержавні науково-дослідницькі організації, які, як правило, зосереджують свої зусилля в різних галузях наук – політики, економіки, соціології, права та здійснюють прикладні дослідження, аналіз і консультування з внутрішньополітичних та міжнародних проблем, з метою надання політикам і громадськості можливості приймати обґрунтовані рішення з питань публічної політики. Враховуючи їх вплив на суспільно-політичні, економічні та ін. процеси, think tanks часто зараховують до «п'ятої влади», після законодавчої, виконавчої, судової та ЗМІ.
Мета навчальної дисципліни полягає у формуванні комплексу знань щодо еволюції розвитку світових аналітичних центрів та їх вплив на світову політику.
знати: основні концепції і моделі аналізу і прогнозування зовнішньої політики в міжнародних відносинах, методологію інформаційно-аналітичної діяльності, конкретні методики та методи обробки інформаційних потоків та підготовки аналітичних матеріалів, знати основні принципи організації та функціонування інформаційно-аналітичних структур;
вміти: правильно застосовувати методи і методики аналізу й прогнозування зовнішньої політики; розробляти аналітичні моделі міжнародних відносин для дослідження конкретних міжнародних ситуацій; використовувати сучасні методики обробки інформаційних потоків та підготовки аналітичних матеріалів; здійснювати інформаційно-аналітичну роботу шляхом моніторингу сучасних політичних процесів.Основні завдання (вивчення) навчальної дисципліни: правильно застосовувати методи і методики аналізу й прогнозування зовнішньої політики; розробляти аналітичні моделі міжнародних відносин для дослідження конкретних міжнародних ситуацій; використовувати сучасні методики обробки інформаційних потоків та підготовки аналітичних матеріалів; здійснювати інформаційно-аналітичну роботу шляхом моніторингу сучасних політичних процесів.
- Лектор: Коротков Дмитро Сергійович