Конституція України відносить забезпечення прав і свобод людини, соціальний, правовий та економічний захист громадян до найважливіших функцій держави. Реалізація конституційних положень значною мірою залежить від організації державного управління, діяльності державних органів та їх посадових осіб.
Ключове місце у підготовці студентів посідає адміністративне право оскільки є найважливішою фундаментальною галуззю правової системи України, нормами якого регулюються суспільні відносини, що складаються здебільшого у сфері державного управління в процесі здійснення виконавчої влади.
Навчальна дисципліна «Адміністративне право» є однією з профілюючих юридичних дисциплін, яка необхідна фахівцям юридичного профілю, тому що передбачає вивчення складного комплексу теоретичних положень та правових інститутів, значного масиву нормативно-правових актів, що містять норми адміністративного права і визначають статус різних суб’єктів управлінських стосунків, а також широкого діапазону суспільних відносин управлінського характеру з урахуванням їх всебічного адміністративно-правового регулювання.
Вивчення навчальної дисципліни «Адміністративне право» сприяє засвоєнню основних теоретико-правових положень, що стосуються сутності та принципів державного управління; механізму адміністративно-правового регулювання; суб’єктів адміністративного права; форм та методів державного управління; поняття властивостей та принципів адміністративної відповідальності; суті, загальноправових ознак та елементів юридичного складу адміністративного правопорушення; системи та характеристики адміністративних стягнень та специфіки їх накладення; аналізу юридичних складів окремих адміністративних проступків та особливостей провадження в справах про адміністративні правопорушення уповноваженими на те органами; забезпечення законності в державному управлінні; адміністративно-правових основ міжгалузевого управління; управління економікою та соціально-культурним будівництвом.
Вивчення навчальної дисципліни «Адміністративне право» у вищих навчальних закладах відповідного спрямування має важливе значення в загальній системі підготовки майбутніх спеціалістів. Цей предмет сприяє розвитку загальної правової культури, дає глибокі знання в галузі земельного права і особливо в процесі регулювання земельних відносин.- Лектор: Кириченко Юлія Миколаївна