Опції зарахування

Значну роль у структурі ринкових відносин відіграють фінанси як частина ринкових відносин і водночас важливий інструмент реалізації державної політики. Держава використовує фінансову систему як інструмент реалізації соціально-економічної політики, адже він відображає складну систему перерозподільних відносин у суспільстві, охоплює практично кожну юридичну та фізичну особу.

Дисципліна «Фінанси» є базовою навчальною дисципліною професійного циклу для підготовки бакалаврів. Її вивчення ґрунтується на засвоєнні таких економічних дисциплін, як "Економічна теорія", "Макроекономіка", "Гроші та кредит".

Мета навчальної дисципліни – формування у студентів системи знань із теорії фінансів, засвоєння закономірностей їх функціонування на мезо- макро- і мікрорівнях як теоретичної основи фінансової політики і розвитку фінансової системи.

Об’єктом вивчення є система економічних відносин у процесі розподілу та перерозподілу ВВП держави.

Предметом є взаємодія ланок фінансової системи держави в процесі формування централізованих та децентралізованих фондів грошових коштів

Завдання вивчення навчальної дисципліни складають: застосування основних положень теорії фінансів до обґрунтування напрямів вирішення фінансових проблем; засвоєння теоретичних основ формування і функціонування фінансових відносин та фінансової політики; розуміння засад бюджетного устрою і принципів побудови бюджетної системи; формування теоретичних і практичних знань щодо методів і джерел формування доходів бюджету та напрямів і форм фінансування бюджетних видатків; формування знань із питань функціонування державного кредиту та управління державним боргом; розуміння формування фінансових відносин на підприємствах та домогосподарств; генерування теоретичних і практичних знань із питань функціонування фінансового ринку та складових фінансової системи.

Компетентності, якими мають володіти студенти після вивчення навчальної дисципліни:

розуміння та здатність до критичного осмислення концептуальних основ економічної теорії, що стосуються фінансів, й узагальнюють засади і закономірності функціонування та розвитку фінансових систем;

здатність опановувати та усвідомлювати інформацію щодо сучасного стану і тенденцій розвитку фінансових систем;

вміння використовувати теоретичний та методичний інструментарій фінансової, економічної, математичної, статистичної, правової та інших наук для діагностики стану фінансових систем;

розробляти заходи щодо оптимізації процесу формування, розподілу та використання централізованих та децентралізованих фондів фінансових ресурсів.


Самореєстрація (Студент)