Опції зарахування

Актуальність. В умовах трансформаційної економіки в системі управління підприємством значно зростає роль фінансів. Зв'язано це, насамперед, з тим, що в даний час  достатнє велике число вітчизняних підприємств виявилося в кризовому чи близькому до нього стані, що характеризується різким погіршенням основних показників фінансової діяльності. Зараз з низкою об'єктивних причин (неплатоспроможність підприємств-контрагентів, інфляційні процеси і т.д.), несприятлива фінансова ситуація, що  склалася на багатьох підприємствах, порозумівається нераціональним управлінням власним і позиковим капіталом, оборотними активами, грошовими потоками, інвестиціями. Це породжує необхідність у вивченні та ефективному застосуванні методів моделювання фінансовому менеджменту, як науці управління фінансами підприємства, спрямованої на досягнення його стратегічних і тактичних цілей. 

Метою дисципліни є оволодіння теоретичними знаннями та практичним інструментарієм моделювання процесів управління фінансами підприємств, узагальнення законодавчих аспектів функціонування підприємств на фінансовому ринку, обґрунтування закономірностей і об'єктивних тенденцій взаємодії сукупної вартості засобів, що беруть участь у відтворювальному процесі, і сукупного грошового капіталу.

Завдання: вивчення сутності та методологічних основ фінансового менеджменту, методів та моделей управління фінансовими ризиками, антикризового управління підприємством, набуття навичок управління грошовими потоками, прибутком, інвестиціями, активами, оволодіння методикою визначення вартості капіталу та з’ясування способів організації його структури. 

Об'єктом вивчення  дисципліни «Математичні методи та моделі фінансового менеджменту"є процеси управління фінансовою діяльністю підприємств.

Предметом дисципліни є сукупність методів, засобів і способів розробки і реалізації управлінських рішень, зв'язаних з формуванням, розподілом і використанням фінансових ресурсів підприємства й організацією обороту його коштів.

У процесі викладання навчальної дисципліни основна увага при­діляється оволо­дінню студентами професійними компетентностями, що наведені в табл. 1.

Таблиця 1

Професійні компетентності, які отримують студенти після вивчення

навчальної дисципліни

Назва компетентності

Складові компентентності

1. Здатність діагностувати проблеми та завдання управління фінансовими ресурсами підприємства та організації обороту його коштів

1.1. Визначати чинники, що впливають на стан зовнішнього та внутрішнього фінансового середовища підприємства

1.2. Здійснювати оцінку тенденцій розвитку фінансового середовища прямого та непрямого впливу

1.3. Здійснювати оцінку поточного та прогнозного стану внутрішнього фінансового середовища підприємства

1.4.  Здатність визначати альтернативи фінансового розвитку

2. Здатність застосовувати сучасні методи моделювання фінансового менеджменту для формування ефективних фінансових рішень

2.1. Володіти методами фінансового планування діяльності підприємства

2.2. Володіти методами дослідження кон’юнктури фінансового ринку

2.3. Володіти методами аналізу фінансового стану підприємства та прогнозування його схильності до банкрутства

2.4. Володіти методами оптимізації структури активів та капіталу підприємства

2.5.  Володіти методами оцінки фінансової рівноваги та оптимізації грошових потоків

3. Здатність формувати фінансову політику підприємства, що забезпечує його стійкий розвиток

3.1. Визначати систему критеріїв оцінки ефективності альтернатив  фінансового розвитку

3.2. Здійснювати порівняльний аналіз сформованих альтернатив та обирати стратегію та тактику управління фінансовою діяльністю підприємства


Самореєстрація (Студент)