Опції зарахування

Актуальність вивчення дисципліни. В сучасних умовах, що характеризуються зростанням конкуренції, значною мінливістю зовнішнього середовища, швидкими темпами розвитку технологій та інформаційного середовища, управління організацією як соціо-технічною системою потребує від фахівця глибоких знань та розуміння теорії менеджменту, що стає запорукою ефективного використання провідного ресурсу організації – людського ресурсу. Формування комплексного уявлення про організаційні процеси та опанування методами цілеспрямованого впливу на них, є одним з головних чинників успіху на шляху до підвищення ефективності організаційної діяльності та організації в цілому.   

Розкриття потенціалу людини, підвищення її якості життя та, зокрема, трудового життя, складно уявити без системних знань, що надає менеджмент. Його предметна сфера є площиною перетину найрізноманітніших наук про людину. Міждисциплінарний характер цієї дисципліни дозволяє підняти на значно вищий рівень використання наукових знань, спрямувати їх на підвищення ефективності у взаємодії людей всередині організації, а також зробити більш результативним та передбачуваним взаємодію організації із зовнішнім середовищем. Це, в свою чер­гу, обу­мо­в­лює не­об­хід­ність фо­р­му­ван­ня у фахівця-економіста уявлень про системний вплив на організацію, організаційні процеси, індивідуальну та групову поведінку. Все це вимагає оволодіння інструментарієм та методологією їх оцінювання, прогнозування та змінення.

Об’єктом вивчення навчальної дисципліни є система управління соціотехнічною системою.

Предметом вивчення навчальної дисципліни є теоретико-методологічні, методичні та організаційно-економічні аспекти управління організацією.

Ме­тою викладання даної на­вча­ль­ної ди­с­ци­п­лі­ни є формування у студентів знань теорії та практики управління організацією як соціотехнічною системою, розуміння сутності та особливостей менеджменту на підприємстві, формування на цій основі професійних компетентностей з прийняття управлінських рішень, що необхідні для забезпечення ефективної діяльності організацій й удосконалення організаційних процесів.

За­вдан­нями навчальної дисципліни є: 

вивчення теоретичних положень менеджменту;

оволодіння методами та принципами управління;

формування вмінь та на­ви­чок здійснення управлінських функцій;

розвиток професійно важливих якостей, необхідних для забезпечення процесів управління;

виховання особистісної культури менеджменту.

Професійні компетентності, які отримуються студентами після вивчення навчальної дисципліни: 

формувати  й  аналізувати фінансову,  управлінську,  податкову і статистичну звітність підприємств та правильно інтерпретувати отриману інформацію для прийняття управлінських рішень;

розуміти  організаційно-економічний  меха­нізм  управління підприємством та оцінювати ефективність прийняття рішень з використанням обліково-аналітичної інформації.


Гості не можуть отримати доступ до цього курсу. Будь ласка, увійдіть.