Соціальна економіка займає все вагоміше місце в розвитку українського суспільства, набуває власного обличчя, стає самостійною наукою. Сьогодні соціальна економіка акумулює в собі весь спектр економічних проблем та кризових явищ, які загострилися останнім часом в Україні: поглиблюється рівень розшарування між різними верствами населення; зростає рівень безробіття; збільшується рівень соціальної напруги у суспільстві; знецінюються доходи населення тощо.
Нового значення у сучасних умовах
набуває теоретичний аналіз проблем соціальної економіки, коли перед державою
постало важливе завдання визначення ефективності шляхів розв'язання суперечностей
у соціальній сфері на основі осмислення як світового, так і власного вітчизняного
досвіду. Зазначене вище суттєво актуалізує розробку як наукових проблем
соціального розвитку, так і їх вивчення та аналіз в навчально-методичному
аспекті.
Метою викладення цієї навчальної дисципліни є формування системи теоретичних знань і прикладних вмінь та компетентностей щодо використання методичного апарату та інструментарію соціальної економіки та оволодіння навичками прийняття оптимальних управлінських рішень в умовах ринкових відносин.
Основне завдання навчальної дисципліни – вивчення змісту, напрямків, основних функцій, принципів й механізмів соціальної економіки як невід’ємної складової функціонування демократичної правової соціальної держави; оволодіння питаннями теорії та практики соціально-політичних процесів, а також формування глибокого розуміння, цілісного світогляду і навичок системного мислення в галузі соціально-економічного функціонування суспільства, спрямованого на створення умов для розвитку і самореалізації особистості в трансформаційних змінах глобального характеру.
Навчальна дисципліна "Соціальна економіка" є базовою навчальною дисципліною, яку вивчають, згідно з навчальним планом підготовки фахівців спеціальності 051 "Економіка" другого (магістерського) рівня.
- Лектор: Гончарова Світлана Юріївна
- Лектор: Назарова Галина Валентинівна
- Лектор: Сотнікова Юлія Володимирівна