Enrolment options

Дисципліна «Антикорупція та доброчесність» є вибірковою навчальною дисципліною, що вивчається здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за всіма освітніми програмами. Начальна дисципліна «Антикорупція та доброчесність» є важливим елементом підготовки здобувачів до відповідальної та професійної діяльності, спрямованої на забезпечення верховенства права і справедливості. Актуальність вивчення навчальної дисципліни полягає у важливості формування правової культури, що спрямована на запобігання та протидію корупційним явищам. Здобувачі отримують знання про механізми захисту прав, прозорість і підзвітність у державному управлінні, а також розвивають етичні навички, що допоможуть їм у професійній діяльності сприяти побудові справедливого суспільства та дотриманню верховенства права. Знання механізмів запобігання і боротьби з корупцією є необхідними для ефективної професійної діяльності в державних і приватних структурах. Оволодіння знаннями про національне і міжнародне антикорупційне законодавство є критично важливим для правозастосовної практики, зокрема, для можливості у подальшому вміння застосовувати норми актикорупційного законодавства для захисту прав громадян і бізнесу. Навчальна дисципліна сприяє розвитку доброчесності та етичної відповідальності, що є важливими для майбутніх фахівців у сфері права, особливо в умовах, де можливі конфлікти інтересів та спокуси корупційних дій. 

Метою дисципліни є сформувати розуміння поняття доброчесності та доброчесних стратегій поведінки, а також посприяти засвоєнню здобувачами практичних навичок, які допоможуть уникати корупції в повсякденному житті та діяти доброчесно в складних, неоднозначних життєвих ситуаціях. 

Завдання дисципліни — ознайомити здобувачів з історичними витоками, сутністю понять «корупція» й «доброчесність» та їх місцем в українському суспільстві; надати здобувачам цілісну систему знань про історію, сутність та складові корупції; сформувати розуміння важливості громадянського суспільства в запобіганні та протидії корупції; сформувати вміння знаходити та критично аналізувати інформацію; сформувати розуміння важливості медіа в запобіганні та протидії корупції; сформувати в студентів готовність долучатися до створення й забезпечення доброчесного освітнього середовища та навчити використовувати на практиці основні інструменти залучення молоді до розбудови доброчесного суспільства. 

Предмет навчальної дисципліни «Антикорупція та доброчесність» охоплює вивчення законодавчих та етичних аспектів боротьби з корупцією, механізмів запобігання конфліктам інтересів, а також формування принципів прозорості, підзвітності та доброчесності в державному управлінні та приватному секторі. Об'єктом навчальної дисципліни «Антикорупція та доброчесність» є суспільні відносини, пов'язані із запобіганням та протидією корупції, а також формуванням етичних стандартів доброчесної поведінки в публічному та приватному секторах.

Guests cannot access this course. Please log in.