Опції зарахування

Дисципліна «Правове регулювання ринку земель» є вибірковою навчальною дисципліною, що вивчається здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітньою програмою «Правове регулювання економіки» спеціальності 081 Право. Навчальна дисципліна «Аграрне право» - це, насамперед, комплексна дисципліна, що включає в себе систему знань про теоретичні засоби правового регулювання суспільних відносин, що складаються при виробництві сільськогосподарської продукції, її переробці й реалізації, а також наданні послуг сільськогосподарського характеру та виникають на підставі певних юридичних фактів між сільськогосподарськими товаровиробниками (суб’єктами аграрного виробництва), з одного боку, та іншими суб’єктами, членами сільськогосподарських підприємств і їх найманими працівниками, органами державної влади й органами місцевого самоврядування – з другого, з приводу конкретних об’єктів (майна, праці тощо), змістом яких є взаємозумовлені права й обов’язки їх учасників у сфері сільськогосподарської й пов’язаної з нею діяльності..

Зміст (об’єкт) навчальної дисципліни «Міжнародне право» складають аграрних правовідносин та тісно пов'язані з ними відносини.

Актуальність та важливість вивчення навчальної дисципліни «Правове регулювання ринку земель» зумовлена тим, що стабільне безперебійне функціонування аграрного сектору (а особливо в умовах війни) є дуже важливим для відновлення економіки нашої держави, яка зазнала нищівного удару внаслідок повномасштабного вторгнення, якому піддалась Україна 24 лютого 2022 року. В таких умовах забезпечення продовольством населення є одним із надважливих завдань держави. До того ж продовольча криза не обмежиться кризою лише в межах кордонів України, а може вплинути і на світовий продовольчий ринок. Зважаючи на вказане, наразі одним із важелів забезпечення необхідних умов функціонування аграрного сектору в правовій сфері є забезпечення нормативно-правової бази, яка б дозволила унормувати всі правові питання, що виникають у суб’єктів аграрних правовідносин під час здійснення своєї господарської діяльності, зокрема, у воєнний час, враховуючи численні зміни чинного законодавства України.

Метою дисципліни є формування знань про правове регулювання аграрних правовідносин та основних умінь по застосуванню аграрного законодавства, орієнтування студентів на потреби держави в аграрній сфері, підготовка кваліфікаційних фахівців, які б могли успішно працювати в ринкових умовах, формування системи теоретичних знань і практичних навичок щодо діяльності у сфері аграрних правовідносин.

Головними завданнями навчальної дисципліни «Правове регулювання ринку земель» є: формуванні у студентів системи знань, а також отримання практичних навичок та уявлень, необхідних для розширення кола теоретичних знань у сфері правового регулювання аграрних правовідносин; формування умінь використовувати знання основних теоретичних положень аграрного права, змісту нормативних актів, що регулюють аграрні правовідносини, для забезпечення захисту та охорони власності, прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, сприяти у зміцненні законності та правопорядку, попередження правопорушень, а також практичних навичок по складанню проектів правових документів.

Предметом навчальної дисципліни є вивчення основних принципів та інститутів аграрного права; напрямів правового регулювання аграрних правовідносин та тісно пов'язаних з ними відносин; законодавства, що регулює аграрні правовідносини; вивчення наукових доктрин в сфері аграрного права.

 



Гості не можуть отримати доступ до цього курсу. Будь ласка, увійдіть.