Опції зарахування

Актуальність вивчення навчальної дисципліни «Право інтелектуальної власності» базується на тому, що глобалізація економічних, політичних і науково-технічних відносин та перспективи інтеграції України до системи міжнародного науково-технологічного співробітництва актуалізують проблему становлення національної системи охорони інтелектуальної власності та підвищення в такий спосіб конкурентоспроможності країни. Місце країни у глобальній економіці залежить від ефективної інституційної системи охорони права інтелектуальної власності, в якій економічні, правові та організаційні механізми перебувають у тісній взаємодії, забезпечуючи інноваційний розвиток. Проблема охорони інтелектуальної власності постала нині у світовому вимірі в контексті співвідношення інтересів країн центру (тобто економічно розвинених) та периферії, дисбалансу інтересів власників прав інтелектуальної власності та суспільних інтересів. Право інтелектуальної власності неможливо розглядати виключно як економічну або юридичну категорію. Для формування ефективної системи охорони інтелектуальної власності в умовах глобалізації необхідно з'ясувати економічні показники впливу такої охорони та з урахуванням економічного підходу розробити методи правового регулювання відносин інтелектуальної власності. У світовій науці все більше поширення набуває економіко-правовий підхід до дослідження відносин інтелектуальної власності. До формування системи охорони права інтелектуальної власності долучаються фахівці з різних сфер: технічних, гуманітарних, соціальних та політичних наук, мистецтва, менеджменту тощо. Завданням науки у сфері інтелектуальної власності є, передусім, пошук відповіді на питання, як стимулювати інноваційну діяльність та розповсюдження знань і технологій у світі, тобто як досягти балансу між інтересами власників об'єктів інтелектуальної власності та суспільними інтересами, забезпечити рівномірний розподіл доходів від інтелектуальної власності між учасниками глобальних процесів.

Метою дисципліни є підготовка майбутніх фахівців у галузі інтелектуальної власності і формування навиків при використанні існуючих правових норм у професійній діяльності для самостійного вирішення завдань у сфері регулювання правовідносин, пов’язаних зі створенням, використанням та охороною об’єктів інтелектуальної власності.

Завдання навчальної дисципліни полягають у формуванні у здобувачів системи знань, а також отримання практичних навичок та уявлень, необхідних для здійснення творчої діяльності, захисту та комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності, а також охорони майнових та особистих немайнових прав суб’єктів інтелектуальної власності як в Україні так і поза її межами. Предметом навчальної дисципліни – є основні принципи та система норм, що регулюють суспільні відносини, які складаються в сфері створення, використання та захисту результатів творчої, інтелектуальної діяльності людини. Об'єктом навчальної дисципліни є загальні поняття інститутів права інтелектуальної власності, характеристика об’єктів, що створюються, їх використання та правова охорона.

Самореєстрація (Студент)