Навчальна дисципліна "Корпоративне право" займає важливе місце серед інших юридичних наук, оскільки має поліаспектну правову природу и взаємодіє з іншими юридичними навчальними дисциплінами. Основу правового регулювання корпоративних правовідносин складають Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, Закони України: «Про акціонерні товариства», «Про господарські товариства», «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» тощо.
Навчальна дисципліна «Корпоративне право», надає можливість поглиблено оволодіти знаннями щодо особливостей правового регулювання корпоративних правовідносин в Україні. Вивчення цивільно-правового становища корпоративних організацій направлено на формування у студентів знань про: систему корпоративного законодавства України; порядок створення і припинення корпоративних організацій; умовах формування статутного капіталу і придбання майна корпоративних організацій; особливості цивільно-правового становища учасників корпоративних організацій; умовах здійснення і захисту суб'єктивних прав учасників корпоративних організацій; умови і порядок діяльності органів управління корпоративних організацій, в тому числі умови здійснення угод корпоративними організаціями.
Вивчення навчальної дисципліни «Корпоративне право» у закладах вищої освіти відповідного спрямування має важливе значення в загальній системі підготовки майбутніх спеціалістів. Цей предмет сприяє розвитку загальної правової культури, дає глибокі знання в галузі корпоративного права і особливо в процесі регулювання корпоративних відносин.
Всебічне і глибоке вивчення курсу «Корпоративне право» є необхідною умовою отримання вищої освіти, сприяє формуванню аналітичного мислення, чіткому аналізу основних правових відносин та правильного застосування правових норм.
Метою дисципліни є підготовка майбутніх фахівців, здатних самостійно застосовувати положення законодавства, що регулює корпоративні правовідносини, оцінювати закономірності судової практики, аналізувати зміст нових правових актів.
Головні завдання навчальної дисципліни полягають у розумінні сенсу категорій корпоративного права, змісту корпоративних правовідносин та закономірностей їх розвитку, формуванні у студентів системи знань, вмінь, практичних навичок, необхідних для реалізації, охорони та захисту прав у сфері корпоративного законодавства.
знати:
поняття, предмет та методи корпоративного права; поняття та види корпоративних правовідносин; систему джерел корпоративного права;
принципи корпоративного права;
поняття та види підприємницьких (господарських) товариств;
поняття та класифікації корпоративних прав, порядку їх здійснення;
поняття та класифікації органів управління господарського товариства;
підстави та механізм припинення діяльності підприємницьких (господарських)
товариств;
основних положень про відповідальність у корпоративних правовідносинах. вміти:
вільно користуватися понятійним апаратом;
чітко, логічно і аргументовано викладати свою точку зору;
Предметом навчальної дисципліни – є група суспільних відносин, яка виникає у зв'язку з реалізацією суб'єктивного цивільного права на створення комерційної юридичної особи (підприємницького товариства) та подальшим управлінням такою юридичною особою фізичними та юридичними особами, які можуть вчиняти відповідні засновницькі дії та |
мають необхідний обсяг правосуб'єктності. |
3
дискутувати з проблемних питань правового регулювання корпоративних правовідносин;
аналізувати та використовувати нормативно-правову базу, що регламентує корпоративні правовідносини при вирішенні питань, а також в повсякденній практичній діяльності;
визначати суб’єктів корпоративних відносин;
вирішувати корпоративні спори;
використовувати отримані теоретичні знання в правозахисній діяльності.
- Лектор: Пономаренко Оксана Михайлівна