Сучасні ринкові відносини будь-якої розвиненої держави базуються на «здоровій» конкуренції учасників різноманітних товарних ринків, яка є рушійною силою розвитку цивілізованої економіки. Суб’єкти господарювання змагаються між собою, використовуючи власні переваги переваг над іншими суб’єктами господарювання, внаслідок чого споживачі, суб’єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб’єкт господарювання не може визначати умови обороту товарів на ринку.

Необхідність постійного змагання у здобутті власного споживача змушує суб’єктів господарювання повсякчас покращувати якість товарів та надання послуг, підтримувати адекватну цінову політику, що в цілому має позитивний вплив на рівень та якість життя населення. Активне сприяння розвитку конкуренції в Україні має бути пріоритетним напрямком діяльності держави на шляху забезпечення економічної безпеки.

Конституція України проголошує, що держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності. Не допускаються зловживання монопольним становищем на ринку, неправомірне обмеження конкуренції та недобросовісна конкуренція. Види і межі монополії визначаються законом.

Навчальна дисципліна «Конкурентне право» спрямована на формування високоякісної генерації представників правничої професії, які володітимуть базовими знаннями конкурентного права та вміло застосовувати у практичній діяльності законодавство про захист економічної конкуренції в умовах турбулентного розвитку сучасної вітчизняної економіки, формування нових товарних ринків з метою захисту інтересів держави або суб’єктів господарювання.

Навчальна дисципліна «Конкурентне право» обумовлена вивченням достатньо великого обсягу законодавчих актів, що зумовлене багатоманітністю правовідносин, що виникають в конкурентному середовищі.

Навчальна дисципліна «Конкурентне право» базується на теоретичних положеннях цивільного, господарського та адміністративного права, економічної теорії та розрахована на поглиблене комплексне вивчення правовідносин, пов’язаних з господарською діяльністю суб’єктів господарювання.

Нормативно-правову основу вивчення навчальної дисципліни «Конкурентне право» становлять Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, Податковий кодекс України, Закони України: «Про захист економічної конкуренції», «Про захист від недобросовісної конкуренції», «Про Антимонопольний комітет України», «Про природні монополії», «Про публічні закупівлі» та ряд підзаконних нормативно-правових актів.

Актуальність вивчення навчальної дисципліни «Конкурентне право» обумовлена можливістю поглибленого оволодіння знаннями щодо: поняття корпоративного управління, теоретико-правова характеристика конкуренції; поняття та сутності конкуренції, її правового регулювання; принципів конкурентного права; становлення конкурентного права як інституту корпоративного права та наукової дисципліни; поняття та ознак монополій та монополізму, їх правового регулювання; правового статусу та діяльності Антимонопольного Комітету України; поняття та сутності товарних ринків; порушення конкурентного законодавства у сфері корпоративного управління; порушення законодавства про захист економічної конкуренції; правової характеристики основних правопорушень конкурентного законодавства; загальної характеристики відповідальності за порушення конкурентного законодавства; особливостей адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення конкурентного законодавства.

Всебічне та поглиблене вивчення курсу «Конкурентне право» сприяє формуванню аналітичного мислення, чіткому аналізу основних конкурентних правовідносин та правильному застосування правових норм, сприяє становленню професійної та практичної підготовки кваліфікованих фахівців для роботи в юридичних особах, шляхом формування у них системи знань та умінь щодо захисту економічної конкуренції, дотримання умов концентрації юридичних осіб, визначення узгоджених дій, користування монополістичним становищем на товарних ринках, інформаційної, консультативної та іншої підтримки суб’єктів господарювання, які змагаються між собою тощо.