Цей курс, який було впроваджено в українських університетах у вересні 2018 р., базується на світовій методології IFES з громадянської освіти для університетів під назвою «Посилення залученості через освіту для демократії» (Strengthening Engagement through Education for Democracy – SEED).
Які звички та компетентності повинні мати громадяни демократичних суспільств? Чи істотно відрізняється демократичне громадянство від інших форм громадянства? Якщо люди не мають природної схильності до демократичних принципів, то яким чином їх можна розвинути в достатній мірі для того, щоб демократичні суспільства могли вижити? Такі питання будуть розлядатися під час вивчення цього курсу.
- Мета курсу «Демократія: від теорії до практики» − допомогти студентам університетів розвивати демократичні принципи й практику в українському суспільстві та користуватися перевагами такої системи для громади й особистості.
У демократичних суспільствах громадян закликають приймати рішення і вживати заходів для підтримки й захисту інтересів суспільства загалом та окремих індивідів зокрема. Для того, щоб зробити це ефективно, громадяни повинні опановувати знання з певної тематики та формувати ряд навичок і ставлень, що підтримують демократію. Мета цього курсу - дати студентам значний обсяг знань, необхідних для розуміння системи демократії, яка розвивається в Україні, й визначити роль, яку можуть і повинні відігравати громадяни.
Курс розрахований на студентів різних спеціальностей і покликаний, в першу чергу, сформувати базові громадянські компетентності студентів.
Завдання дисципліни полягають в формуванні у здобувачів:
знання та розуміння що таке «демократія», місця і ролі влади та громадянина в умовах демократії, їхню взаємодію, прав людини, механізмів захисту прав людини і ролі, яку відіграє громадянське суспільство у моніторингу діяльності уряду та співпраці з ним, а також яким чином воно допомагає громадянам індивідуально чи колективно досягати цілей;
вміння критично мислити та аналізувати інформацію, активно слухати, розглядати питання з різних позицій, приймати обґрунтовані рішення, а також досягати консенсусу та працювати спільно з іншими заради досягнення мети;
проактивного ставлення, заснованого на демократичних цінностях, яке полягає у повазі до верховенства права, відчутті особистої та колективної громадянської відповідальності та спроможності реалізувати її шляхом громадської участі.
Предметом вивчення дисципліни є особливий вид суспільних відносин, які виникають у процесі вирішення питань, щодо реалізації політичних прав і свобод громадян, а також забезпечення законних інтересів громадян та участь у прийнятті рішень загальнодержавного та місцевого значення.

- Лектор: Олександра Вікторівна Гронь
- Лектор: Олена Віталіївна Ярмош
- Викладач: Маргарита Романівна Подорожна