Сучасний системний аналітик має знати і уміти використовувати в повсякденній роботі новітні методи і моделі на основі штучних нейронних мереж. Швидкий розвиток і широке застосування засобів обчислювальної техніки визначають вимоги до підготовки сучасного економіста, що повинний за допомогою сучасних пакетів прикладних програм вміти аналізувати складні соціально-економічні явища.

«Нейромережне моделювання» є однією з прикладних дисциплін професійного циклу, має одночасно теоретичне, методологічне і прикладне значення.

Метою вивчення дисципліни є опанування студентами сукупності теоретичних, методичних питань і практичного досвіду з основ штучних нейронних мереж на основі використання сучасних програмних заходів.

Завданням вивчення дисципліни є набуття комплексу знань щодо основних положень теорії штучних нейронних мереж, процедур побудови та навчання мереж, особливостей дослідження економіко-соціальних процесів на основі моделей штучних нейронних мереж.

Об’єктом вивчення дисципліни є процес моделювання методами нейронних мереж економічних систем.

Предметом дисципліни є методологічні й методичні інструменти побудови та дослідження штучних нейронних мереж для вивчення закономірностей функціонування та розвитку економічних систем в умовах нестаціонарності зовнішнього середовища.