Перехід до ринкової економіки, процес приватизації об’єктів держаної власності, виникнення фондового ринку, розвиток системи страхування, перехід комерційних банків до видачі кредитів під заставу майна формують потребу в новій послузі - оцінці вартості підприємства (бізнесу). У проведенні оціночних робіт зацікавлені як власники підприємства, так й інші сторони: державні структури (контрольно-ревізійні і інші органи), кредитні організації, страхові компанії, постачальники, інвестори і акціонери. Процес оцінки бізнесу підприємств служить підставою для вироблення його стратегії, Він виявляє альтернативні підходи і визначає, який з них забезпечить компанії максимальну ефективність, а, отже, і вищу ринковою ціну.

Метою викладання дисципліни «Оцінка вартості бізнесу» є опанування студентами методичних підходів і прийомів оціночної діяльності, формування та розвиток навичок збору, обробки і аналізу інформації, необхідної для оцінки, вибору й застосування адекватних методів оцінки підприємств і організацій в умовах українського ринку.

Об'єктом навчальної дисципліни є економічна система та процеси, що відбивають різні аспекти оцінки вартості бізнесу.

Предметом навчальної дисципліни є господарські рішення та пов'язані з ними результати оцінки вартості підприємств (бізнесу).

Метою викладання навчальної дисципліни є оволодіння студентами методичних підходів і методів оцінки вартості майна, використання інформація для виявлення факторів вартості й управління підприємством в цілому.

Для досягнення мети поставлені такі основні завдання:

засвоєння сутності вартості бізнесу, методичних підходів, методів, прийомів та показників оцінки вартості бізнесу;

оволодіння навичками самостійного використання методів з оцінки вартості бізнесу та оцінювання ефективності функціонування бізнесу по критерію зміни його вартості;

Компетентності, якими мають володіти студенти після вивчення навчальної дисципліни:

розуміння та здатність до критичного осмислення концептуальних основ економічної теорії, які стосуються фінансів, й узагальнюють засади і закономірності функціонування та розвитку фінансових систем;

здатність опановувати та усвідомлювати інформацію щодо сучасного стану і тенденцій розвитку фінансових систем;

вміння використовувати теоретичний та методичний інструментарій фінансової, економічної, математичної, статистичної, правової та інших наук для діагностики стану фінансових систем.