Об’єктом вивчення дисципліни є найрізноманітніші явища і процеси суспільного життя.
Предмет вивчення - розміри та кількісні співвідношення масових суспільних явищ у нерозривному зв’язку з їх якісною стороною, кількісний вираз закономірностей суспільного розвитку в конкретних умовах місця і часу.
Метою вивчення дисципліни є формування теоретичних знань, прикладних вмінь та навичок щодо організації статистичних спостережень, методів статистичного аналізу та прогнозування соціально-економічних явищ та процесів.
Навчальні завдання
У процесі вивчення даної дисципліни студенти повинні:
усвідомити суть статистики як науки зі збору, обробки та аналізу інформації;
отримати цілісне уявлення про статистичне дослідження та статистичні методи, що використовуються на кожному із його етапів;
засвоїти принципи збору, групування, оцінки та аналізу інформації соціально-економічного характеру;
отримати практичні навички щодо використання методів статистичного аналізу, виконання необхідних розрахунків, оформлення результатів.
У процесі навчання студенти отримують необхідні знання під час проведення аудиторних занять: лекційних, лабораторних Також велике значення в процесі вивчення та закріплення знань має самостійна робота студентів.
Професійні компетентності, які отримують студенти після вивчення навчальної дисципліни:
- Здатність до дослідження методології та основних категорій статистики, принципів та функцій статистичного дослідження, організації статистичного спостереження.
- Здатність до систематизації інформаційного матеріалу
- Здатність до оцінки , аналізу, динаміки, структури, порівняння статистичних показників, що характеризують соціально-економічні явища
- Здатність до оцінки , аналізу, динаміки, структури, порівняння статистичних показників, що характеризують соціально-економічні явища.
- Здатність до визначення взаємозв’язків соціально-економічних явищ та процесівта аналізу динамічних рядів на підставі аналітичних показників.
- Здатність до аналізу динамічних рядів на підставі визначення їх характеристик та визначення тенденцій розвитку.
- Здатність до використання індексного методу у дослідженні соціально-економічних явищ та процесів
- Здатність до проведення вибіркового спостереження та оцінки його результатів методу.
- Здатність візуалізації інформаційного матеріалу
- Викладач: Ольга Іванівна Бровко
- Викладач: Мар'яна Олегівна Семків
- Викладач: Ірина Анатоліївна Сєрова