Навчальна дисципліна «Міжнародне право» спрямована на отримання та засвоєння здобувачами знань, умінь та навичок в сфері міжнародного права, зокрема з питань, що стосуються поняття та особливостей, норм, принципів та джерел, суб’єктів міжнародного права; правового статусу території в міжнародному праві; права міжнародних договорів, міжнародного права прав людини; міжнародного кримінального права; права зовнішніх зносин тощо.
Зміст (об’єкт) навчальної дисципліни «Міжнародне право» складають міждержавні відносини, в яких ці держави виступають суб’єктами публічної влади.
Навчальна дисципліна «Міжнародне право» є вибірковою дисципліною з урахуванням вимог стандарту вищої освіти для всіх спеціальностей та ОП для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Актуальність вивчення навчальної дисципліни «Міжнародне право», обумовлюється тим, що сучасний стан міжнародних відносин характеризується значною мірою нерозривністю міжнародного та національного права. Розширення участі України в міжнародних відносинах, насамперед внаслідок інтеграційних європейських та євроатлантичних напрямків, зумовлює необхідність вивчення та впровадження в життя сучасних міжнародних стандартів через вдосконалення національних механізмів та створення сприятливих умов для їх імплементації. Відповідно нагальним стає поглиблення правового світогляду здобувачів шляхом детального аналізу та вивчення особливостей принципів та норм, які регулюють відносини між державами, міжнародними організаціями та іншими суб'єктами міжнародного права.
Мета навчальної дисципліни «Міжнародне право» полягає у засвоєнні студентами особливостей та основних понять, категорій, інститутів та галузей міжнародного права; закономірностей розвитку міжнародних відносин тощо. Практичне застосування набутих теоретичних знань допоможе здобувачам оволодіти навичками використання інформації, яка міститься в різноманітних джерелах міжнародного права з метою встановлення або підтримання ефективних міжнародних відносин.
Завданнями навчальної дисципліни є: реалізувати зміст освіти відповідно до освітньо-професійної програми підготовки фахівців; сприяти формуванню освіченої, гармонійно розвиненої особистості, здатної до опанування наукових знань, професійної мобільності та швидкої адаптації до змін у сфері міжнародного права, адаптації національного законодавства в європейський правовий механізм; опанування здобувачами системи знань, які допоможуть формуванню правничого світогляду і правосвідомості особистості, виробленню правового мислення.
Предметом навчальної дисципліни є система правових відносин стосовно регулювання міжнародних відносин, підстави виникнення та здійснення міжнародних правових норм.
- Лектор: Олена Геннадіївна Остапенко