Навчальна дисципліна "Друга іноземна мова: початковий рівень" є вибірковою дисципліною для студентів другого та третього курсів навчання усіх спеціальностей. Дисципліна «Друга іноземна мова: початковий рівень'' спрямована на ознайомлення студентів з лексичними та граматичними основами іноземної мови (німецької, французької, іспанської, італійської, арабської).

Дана робоча програма надає викладачам і студентам мовні еталони відповідно до рівнів, що визначені у Загальноєвропейських рекомендаціях з мовної освіти (ЗЄР). Контент навчальної дисципліни "Друга іноземна мова: початковий рівень" зорієнтовано на тимчасовий (хронологічний) і понятійний міжпредметні зв’язки між курсом іноземної мови та профільними економічними дисциплінами, що уможливлює поглибити та закріпити знання студентів щодо економічних понять і явищ, а також удосконалити вміння зі застосування лексики за фахом у професійному спілкуванні.

Мета навчальної дисципліни полягає у формуванні необхідної комунікативної спроможності в сферах професійного та ситуативного спілкування в усній і письмовій формах, навичок практичного володіння іноземною мовою в різних видах мовленнєвої діяльності в обсязі тематики, що обумовлена професійними потребами; оволодінні новітньою фаховою інформацією через іноземні джерела; підвищенні загального освітнього рівня студентів.

Об’єктом вивчення дисципліни є розвиток міжкультурної комунікативної компетентності у контексті професійного спілкування.

Предметом дисципліни є іншомовна комунікація, яка оптимізується у реально-часових мовленнєвих практиках, у різних професійних (ділових) ситуаціях, що здійснюється задля формування цілісного й персоналізованого образу світу, а також розвитку творчої активності й автономності студента як мовної особистості.

Основні завдання дисципліни:

- сформувати професійні комунікативні компетентності;

- ефективно використовувати мову у спілкуванні;

- використовувати мовні навички, необхідні для розуміння тем, проводити дискусії та висловлювати свою думку;

- бути здатним застосовувати набуті знання та вміння на робочому місці та реальному житті.

Зміст дисципліни містить сучасне розуміння професійної комунікації у світовому контексті. Основні напрями вивчення – комунікативна особистість, професійна комунікація у діловому контексті, міжкультурне професійне спілкування.