Актуальність. Навчальна дисципліна "Іноземна мова: ділове спілкування (англ)" розглядає основи професійної комунікації, дозволяє зрозуміти природу мови як засобу спілкування, формує здатність виконувати роль культурного посередника між рідною культурою та іноземною, успішно долати міжкультурні непорозуміння та конфліктні ситуації, виявити себе як комунікативну особистість, сприяє формуванню соціокультурного компоненту у професійній діяльності.
Зміст дисципліни складають сучасне розуміння професійної комунікації у глобалізованому контексті. Основні напрями вивчення − комунікативна особистість, професійна комунікація у діловому контексті, міжкультурне професійне спілкування.
Особливостями дисципліни є викладення матеріалу, що поглиблює знання іноземної мови та дозволяє обирати ефективні комунікативні стратегії та тактики у професійному усному та писемному спілкуванні.
Перевагами даної дисципліни є акцентування уваги на сучасних технологіях комунікації у діловому світі різних країн. А також, перевагою даної дисципліни є викладення її матеріалу іноземними мовами.
Метою є вивчення та засвоєння основних понять і категорій мови як засобу професійної комунікації у міжкультурному середовищі.
Об’єктом вивчення дисципліни є розвиток міжкультурної комунікативної компетентності у контексті професійного спілкування.
Предметом дисципліни є оптимізація реально-часових мовленнєвих практик, в різних професійних (ділових) ситуаціях, що здійснюється задля формування цілісного й персоналізованого образу світу, а також розвитку творчої активності й автономності студента як мовної особистості.
Основні завдання дисципліни:
- сформувати професійну комунікативну компетентності;
- вміти володіти понятійним апаратом у теорії комунікації;
- вміти розрізняти типи дискурсів, мовленнєвих актів, тактик та стратегій спілкування, аналізувати соціокультурні чинники та розмаїття засобів комунікації;
- бути здатним застосовувати набуті знання та вміння на робочому місці та реальному житті.
Компетентності, що забезпечує дисципліна:
- формує й розвиває здатність привести до спільного знаменника рідну та іноземну культуру, здатність виконувати роль культурного посередника між рідною культурою та іноземною, успішно долати міжкультурні непорозуміння та конфліктні ситуації, здатність долати стереотипи у стосунках;
- вивчення дисципліни забезпечує формування у фахівців здатності обирати ефективні комунікативні стратегії та тактики у професійному усному та писемному спілкуванні;
- формує й розвиває здатність відтворити власний стиль професійної комунікації, застосовуючи лідерські якості у процесі ділової комунікації, розвиває вміння вмотивувати діяльність свою та колективу.
- Лектор: Ірина Сергіївна Гонтаренко