В умовах нестабільного економічного та політичного середовища діяльність будь-яких підприємств, організацій, установ передбачає вирішення великої кількості складних завдань, виконання яких потребує об’єднання людських ресурсів, згуртованості та взаємопідтримки у колективі. Успіх будь-якого суб’єкта господарювання залежить не лише від професіоналізму та особистих якостей окремих працівників, але й від спільної діяльності всього колективу організації. Тому одним із інноваційних підходів в управлінні організаціями є формування команд, що обумовлює доцільність виокремлення самостійного напрямку в управлінні – управління командами. Адже управління командами є ключовим чинником досягнення організаційного успіху за рахунок самовідданості та самосвідомості працівників, характерними особливостями яких є гнучкість та здатність робити все необхідне для досягнення успіху організації.

Навчальна дисципліна «Управління командами» буде корисна студентам всіх спеціальностей, особливо важлива вона для студентів спеціальності 232 «Соціальне забезпечення», майбутня діяльність яких пов’язана із управлінням соціальною сферою, організацією та управлінням процесами соціального забезпечення, які вимагають спільної злагодженої роботи різних фахівців та команд заради досягнення важливих соціальних цілей.

Актуальність вивчення проблематики управління командами та впровадження в управлінську діяльність командотворчих методів та заходів зумовлена тим, що розуміння і впровадження ефективних організаційних засад командної роботи сприятиме формуванню позитивного психологічного клімату в колективах, попередженню та швидкому й конструктивному вирішенню складних ситуацій, кращій організації праці; попередженню стресів і професійного вигорання; зростанню задоволення від роботи; вмотивованості праці; зниженню завантаженості роботою; і в підсумку – підвищенню якості трудової діяльності. Здатність до командної роботи дозволить фахівцю розкрити власний трудовий потенціал, значно активізувати міжособистісне спілкування, підвищити особистісну та професійну компетентність.

 

Мета навчальної дисципліни: вивчення студентами теоретичних  засад та набуття практичних навичок управління командами, які є необхідними для формування, планування та організації роботи команд; діагностування проблем, вироблення рішень, спрямованих на підвищення ефективності роботи команд та оцінювання ефективності командної роботи.